Akcie

Vďaka sponzorom, zamestnancom a dobrovoľníkom môžeme pre deti a matky z našej organizácie robiť rôzne zábavné, oddychové, športové a kultúrne podujatia. Nádherné zážitky! Ďakujeme!

Čo nás čaká – pripravujeme

Aktuálne prebiehajúce akcie

Čo máme za sebou

Zbierka HM Tesco BB 2019

Dňa 21. 11. 2019 sa v HM Tesco Banská Bystrica uskutočnila zbierka potravín a drogérie. Vyzbieral sa tovar vo váhe až 458 kg a v celkovej hodnote 857,7 €.  Potraviny a drogéria putovala ako pomoc do Centra pre deti a rodiny Dom sv. Alžbety a zariadenia pre rodiny s deťmi KOTVA v Banskej Bystrici. Týmto sa chceme poďakovať všetkým, ktorí prispeli do nášho nákupného koša.

Letný tábor 2019

Vďaka finančnému príspevku BBSK sme v lete mohli zorganizovať letný tábor pre naše deti. Tábor pri Počúvadle bol pre deti nezabudnuteľným zážitkom a pekne stráveným časom mimo zariadenia.Naše poďakovanie patrí Banskobystrickému samosprávnemu kraju.

Vianočné trhy 2017

Zbierka potravín cez Potravinovú banku v HM TESCO 2017

V dňoch 9. októbra a 11. novembra 2017 organizovala Potravinová banka zbierku potravín pre ľudí v núdzi. Vo štvrtok 9. novembra sa aj naše zariadenie zúčastnilo zbierky v HM Tesco Banská Bystrica. Vyzbierali sme potraviny a drogériu v hodnote 806,87 €. Váha zbierky bola neuveriteľných 520,5 kg.Ďakujeme všetkým, čo prispeli svojou troškou do našich nákupných košíkov.

Škola rodinných financií

Vďaka spriazdneným ľuďom a organizáciám sme organizovali úspešný projekt: Škola rodinných financií.

Jazyk finančného sveta je pre bežného človeka často nezrozumiteľný. Bez dobrých znalostí a vedomostí o finančnom trhu sa dnes ťažko dajú urobiť správne rozhodnutia. ŠKOLA RODINNÝCH FINANCIÍ chce všetkým ľuďom, ktorí o to majú záujem, pomôcť získať vedomosti a znalosti, aby mohli robiť dobré rozhodnutia o financiách, v rodinnom či osobnom rozpočte. . Jednotlivé témy projektu Škola rodinných financií pomáhajú účastníkom seminárov pochopiť a zorientovať sa najmä v oblasti osobných financií a v širokej ponuke finančných produktov. Účastníkmi seminárov sú klienti Krízového centra sv. Alžbety v Banskej Bystrici, žiaci strednej a základnej školy, seniori v kluboch dôchodcov. Najobľúbenejšie témy: Ako komunikovať s finančnou inštitúciou. Ako zhodnocovať svoje peniaze. Potrebujete si požičať? Odkiaľ, kedy, koľko, na ako dlho? . Čo to znamená byť finančne zabezpečený?

Mladí ľudia majú o finančné vzdelávanie záujem. Mnohí, poznajú finančné problémy zo života. Sú ochotní otvorene hovoriť aj o nepríjemných skúsenostiach. Nie všetci si vieme predstaviť žiť bez elektrickej energie, uskromňovať sa vo výbere jedla, alebo dokonca sťahovať, lebo rodičia mali veľa úverov a neuniesli splátky. Účastníci vzdelávania sú aktívni, pýtajú sa, aj poradia. Negatívna skúsenosť môže byť poučením, dobrý recept potešením a keď ho spoločne upečieme a ochutnáme, aj neskôr nám pripomenie že aj lacné jedlo môže byť chutné a zdravé, Učenie môže byť zábavné a o skúsenosti zo Školy rodinných financií sa radi podelíme.

Každý zrealizovaný ročník znamená nové skúsenosti a nové nápady. V krízových centrách si stretnutia obohacujeme motivačnými akciami – programom pre deti, spoločnou prípravou obeda, výmenou receptov, výmenou praktických rád pre domácnosť. Účastníci seminárov, sociálni pracovníci, učitelia, zhodli sme sa na tom že všetkých nás stretnutia obohacujú o nové poznatky, skúsenosti, inšpirácie ako ušetriť, ako žiť kvalitnejšie.

Alžbeta 2013

HALLOVEEN 2013

Splav Hrona 2013

Deň polície 2013

Deň detí 2012

Fašiangy 2012

Vianoce 2011

Mikuláš 2011

Alžbeta 2011

Radvanský jarmok 2011

Hrabovo 2011 – chata Bystrina

Tajov 2011 – chata Zvonček

Úsmev ako dar 2011

Vianoce 2010

Alžbeta 2010

Menu